Szamba betonoweCzujnik przepełnienia szamba lub innego zbiornikaKiedy już będziemy mieć przy budynku zamontowany zbiornik na nieczystości, to pozostaje nam jedynie jego okresowe opróżnianie. Jak natomiast sprawdzić czy zbiornik jest już pełny? Oczywiście najprostszą metodą jest zsunięcie włazu i zerkanie do środka. Lecz to rozwiązanie jest często kłopotliwe, uciążliwe i nie miarodajne, gdyż nie zawsze widać, jaki jest dokładny poziom ścieków.

Dlatego w takim przypadku, idealnym rozwiązaniem są przewodowe czujniki napełnienia szamba. Dzięki ich zastosowaniu dokładnie wiemy, kiedy dany zbiornik będzie pełny. Dzięki temu, niewątpliwie unikniemy przykrych niespodzianek, gdy to nagle zbiornik nam się przepełni, wylewając ścieki na trawnik i rozpościerając wokół nieprzyjemny fetor. Przewodowy czujnik z pełną precyzją, poinformuje nas o tym 2-3 dni wcześniej, iż należy wezwać wóz asenizacyjny. Dokona tego wysyłając sygnał świetlny lub dźwiękowy, w zależności od wybrania przez nas odpowiedniej funkcji. Niektóre zaawansowane modele czujników napełnienia szamba, mają wbudowany system powiadamiania smsem. Można zatem ustawić bezpośrednie powiadomienie sms do firmy asenizacyjnej, która bez naszego pośrednictwa sama przyjedzie odebrać ściek!

Przewodowe czujniki do pomiaru poziomu ścieku, muszą być wyposażone jedynie w odpowiednią długość zwykłego kabla dwużyłowego. Do jednego z jego końców przytwierdza się zasilacz umieszczany w gniazdku elektrycznym, zaś do drugiego końca doczepia się tzw. sondę, którą następnie umieszcza się swobodnie w zbiorniku. Kiedy ściek dotrze do bolca sondy, robi się najzwyklejsze zwarcie i czujnik wtedy się załącza.

Takie urządzenie świetnie nadaje się nie tylko do domków sezonowych, gdzie korzystanie z łazienki odbywa się w nieregularnych okresach, lecz wspaniale nadaję się również w przypadku budynków użytkowanych całorocznie. W komplecie, oprócz czujnika, znajdziemy: sondę, zasilacz, oraz prostą, obrazkową instrukcję montażu i obsługi tegoż urządzenia. Po więcej informacji zapraszamy bezpośrednio na stronę producenta www.hpd.com.pl. Ew. do nas - aktualnie mamy promocję, kupując zbiornik na szambo w naszej firmie czujnik otrzymasz za 1/3 ceny!