Szamba betonoweInstalacja do wypompowania szamba bezpośrednio z ogrodzeniaZastanawiacie się Państwo gdzie zamontować szambo? Wybór najczęściej pada na lokalizację blisko wjazdu na posesję do której będzie miał swobodny dostęp wóz asenizacyjny bez obawy że uszkodzi nam trawnik oraz rośliny w ogrodzie. Minusem takiego rozwiązania jest fakt że mamy usytuowany zbiornik wówczas na froncie posesji przed budynkiem a więc najbardziej reprezentatywnej części naszej działki. Ciekawym rozwiązaniem jest przesuniecie szamba dalej od budynku w głęb posesji i zastosowanie do jego opróżniania szybkozłącza wmurowywanego w ogrodzenie do którego będzie się podpinał wóz asenizacyjny. Rozwiązanie takie jest bardzo korzystne ponieważ, żeby wypompować szambo takie auto wcale nie musi wjeżdżać na naszą działkę i swobodnie może je opróżnić stojąc na drodze. Dzięki temu teren wokół szamba spokojnie możemy zaadoptować jako np. cześć ogrodową naszej posesji przez co sprytnie zakamuflujemy miejsce w którym szambo się znajduje.

Instalacja taka składa się z trzech zasadniczych elementów. Pierwszym elementem jest sama instalacja wykonywana wewnątrz szamba z rury PCV wyprowadzona na zewnątrz zbiornika. Na rurę PCV następnie jest zakładana elastyczna rura zbrojona. Tutaj ważna informacja należy zakupić tą rurę z lekkim zapasem, żeby uniknąć sytuacji że zabraknie jej do prawidłowego zamontowania ostatniego elementu , a więc szybkozłączki z zaślepką którą należy wmurować w ogrodzenie tak żeby stabilnie była zamontowana bez obaw że będzie się ruszać gdy będziemy opróżniać szambo.

Jeżeli mają Państwo jeszcze jakieś pytania prosimy o skontaktowanie się z nami, na pewno udzielimy odpowiedzi na nurtujące pytania i udzielimy przydatnych porad.

Telefon: 798 500 309 lub drugi numer gdy nie odbiera pierwszy: 695 081 650