Szamba betonoweSzambo betonowe jedno czy dwukomorowe?Od 20 lat od kiedy zajmujemy się produkcją i sprzedażą szamb betonowych nie ma dnia kiedy ktoś nie zadzwoni i nie zapyta: Bez wątpienia znajdując się na tej stronie, również się zastanawiasz nad tym faktem. Osoba która do tej pory nie miała styczności z szambem betonowym nie musi tego wiedzieć - od tego jesteśmy my aby tłumaczyć:

Szambo jednokomorowe różni się tym od dwukomorowego że wewnątrz szamba mieszczą się wszystkie ścieki razem, grube, rzadkie i takie rozwiązanie jest najlepsze jeśli po nasze ścieki przyjeżdża szambiarka czytaj wóz asenizacyjny.

Jeśli natomiast ścieki chcemy w pewien sposób odprowadzić do gruntu wtedy lepszy będzie zbiornik dwukomorowy - wtedy w pierwszej komorze zbierają się grube ścieki a do drugiej przelewa się sama woda - wtedy tą wodę można łatwiej odprowadzić za pomocą systemów drenarskich. Oczywiście aby legalnie to zrobić potrzebne będą bakterie do szamba aby odpowiednio oczyściły ścieki.

Podsumowując jaki zbiornik wybrać? Jeśli chcemy się bawić w systemy drenarski czy też zwykłe pompy do pozbywania się ścieków to warto zainwestować 200zł więcej w zbiornik dwukomorowy, jeśli nie idziemy tym tropem i chcemy aby szambiarka zabierała nasze ścieki wtedy wiadomo tylko 1 komorowy zbiornik będzie dla nas najlepszy!